• Diamantová mikrodermabrázia

Čo je to diamantová mikrodermabrázia a ako funguje?

Mikrodermabrázia je neinvazívny a šetrný spôsob odstraňovania odumretých buniek, maziva a nečistôt vo vrchnej vrstve pokožky. Netreba si ju však mýliť s dermabráziou. Dermabrázia je staršia metóda, kedy dochádza k mechanickému invazívnemu obrusovaniu kože.
Diamantová mikrodermabrázia je terapeutická, neinvazívna metóda, počas ktorej sú odumreté bunky a nečistoty na povrchu pokožky odstraňované pomocou špeciálnych násadcov z technického diamantu. Vďaka rôznym násadcom je možné ošetrovať rôzne partie na tele a tvári bez toho, aby došlo k porušeniu kože. Odstránené bunky a nečistoty sú vákuovo odsávané do zbernej nádoby prístroja.
Vďaka odstráneniu nečistôt sú póry uvoľnené a pleť pôsobí zdravšie. Pri odstraňovaní odumretých vrstiev kože dochádza aj k naštartovaniu tvorby nových buniek a zároveň je stimulovaná tvorba kolagénu. Vďaka tomu zostáva pleť hladšia, pružnejšia a pôsobí mladším a zdravším dojmom. Táto metóda je tiež úspešne využívaná pri redukcii pigmentových škvŕn a pri liečbe jaziev a lézií po akné. Pri použití na tele dochádza k redukcii drobných jaziev po úrazoch a strií.

 • Rádio frekvencia - neinvazívny lifting tváre.

  Okamžitý efekt omladenia tváre je viditeľný už po prvom ošetrení. Rádiofrekvencia – špeciálne ošetrenie ochabnutej pokožky tváre pôsobí ako prirodzený lifting a navracia pokožke hebkosť, pružnosť a pevnosť tam, kde ju najviac potrebuje. Vďaka zvýšenej teplote dochádza k zrýchleniu metabolického cyklu, stimulácii a aktivácii fibroblastov, zvyšuje sa produkcia z kozmetologického hľadiska tak dôležitého kolagénu a elastínu.

  Rádiofrekvencia – Neinvazívny lifting tváre – Účinky a výhody ošetrenia:

  • Okamžité a trvalé spevnenie pokožky tváre, krku a dekoltu
  • Celkové výrazné omladenie tváre
  • Viditeľné vyhladenie vrások a nedokonalostí pleti
  • Viditeľné zníženie podielu tuku
  • Vysoká účinnosť v prekrvení a okysličení pleti
  • Uvoľnenie tvárového svalstva a príjemná relaxácia
  • Skutočne bezpečné ošetrenie
  • Neinvazívna metóda – nenarúšame integritu pokožky – žiadne jazvy a žiadna doba potrebná na zotavenie po ošetrení
  • Presné zacielenie na ošetrovanú oblasť
  • Krátky čas potrebný na ošetrenie – možné absolvovať kedykoľvek počas dňa
  • Pre klienta veľmi príjemné ošetrenie
  • Relaxačný účinok

 • Bezihlová mezoterapia

Jedna z najefektívnejších kozmetických procedúr - mezoterapia bez ihiel, vpravuje klinicky účinné látky do hlbších vrstiev pokožky. Podstatou tejto metódy je, že zariadenie pomocou špeciálneho rádiofrekvenčného vlnenia otvára malé kanály na stenách buniek pokožky. Cez tieto kanáliky sa dostávajú koncentrované účinné látky priamo do medzibunkového priestoru, k problematickým bunkám. Ďalšou prednosťou je, že ošetrenie je bezbolestné, bez opuchu, pre zákazníka pocitovo príjemné. Aplikované ampulky obsahujú klinicky čisté, biologicky aktívne účinné látky vo forme koktejlov, z ktorých až 90% pomocou elektroporačného procesu pôsobí priamo v bunkách. Vďaka tomu je tento spôsob oveľa účinnejší v takých typoch ošetrenia ako anti-age, hydratácia, regenerácia, lifting, anti-akné a ošetrenie celulitídy, pomarančovej kože, strií, odstránenie tukových vankúšov a formovanie postavy. Výsledok ošetrenia je okamžite viditeľný a hmatateľný a to spevnenie kontúr, revitalizácie a obnovy pleti, vyhladenie vrások, zosvetlenie pigmentových škvŕn a celkové zlepšenie vzhľadu pleti.


Ošetrenie môžete absolvovať: jednorazovo pre okamžitú úpravu dehydratovanej ochabnutej pleti, 1 krát mesačne pre stále udržiavanie dobrého stavu pleti alebo pre veľmi dlhodobý efekt opakovať 3 - 6 krát v týždňových intervaloch, potom stačí opakovať po šiestich mesiacoch. Pri tomto ošetrení sú aplikované aktívne látky vo vysokej koncentrácii- kys.hyalurónová, kolagén, elastín, vitamíny, urea a kokteil iných bioaktívnych látok, ktoré zabezpečujú ošetrenie pleti podľa jej potrieb.

Zosvetľujúce a čistiace ošetrenie proti pigmentovým škvrnám: ošetrenie môžete absolvovať jednorazovo pre úpravu pigmentových škvŕn napr. po opaľovaní alebo po lete, 1 krát mesačne pre stále udržiavanie dobrého stavu pleti alebo pre dlhodobý efekt opakovať 4 - 6 krát v týždňových intervaloch, potom stačí opakovať po šiestich mesiacoch. Pre lepší efekt je vhodné vykonať diamantovú mikrodermabráziu. Je veľmi dôležité ako hlboko sú pigmentové škvrny uložené, aké sú staré a aký je ich pôvod. Pre viditeľnejšie účinky je vhodné používať v domácom prostredí bieliace séra, krémy alebo masky a tiež použitie ochranného krému a bezparfémovaných kozmetických prípravkov.

 • Skin Scrubber

Je ultrazvukový peeling, ktorý vykonáva: - exfoliáciu - povrchový peeling bez poškodenia štruktúry pokožky
- hĺbkové čistenie veľmi jemným bezbolestným spôsobom
- tonizáciu a vpravovanie substancie do pokožky
- lifting a prekrvenie

 • Galvanoterapia- ionoforéza

Slúži na lifting a vpravovanie aktívnych látok do hlbších vrstiev pokožky pomocou striedavého prúdu. Krvné cievy v povrchových vrstvách pokožky sa po ošetrení galvanickým prúdom rozšíria, čím sa stimuluje prietok krvi. Zlepšuje sa prívod kyslíka a živín do pokožky, podporujú sa funkcie pleti a odstraňujú škodliviny. Tomuto ošetreniu hovoríme ionoforéza. Ionoforéza sa prevádza za pomoci kontaktného gélu a použití hydrofilných látok. Zažehlujeme aktívne látky podľa typu pleti. Polaritu si nadstavujeme podľa toho akým pólom je ionizovateľná látka. Ošetrenie má výrazný liftingový účinok.

 • Ultrazvuk - sonoforéza

Zvukové vlny, ktoré nepočujeme a jemná mikromasáž, transportujú hlboko do pokožky a spodných vrstiev tkaniva potrebný kyslík a živiny a súčasne sa odplavujú v bunkách nahromadené odpadové látky. Ošetrenie ultrazvukom znásobuje účinok liečivých látok, vitamínových a ozdravovacích masiek tým, že ich vie vpraviť hlbšie do pokožky a tým sa ich účinok nielen výrazne zlepší, ale aj predĺži. Ultrazvuk má ukľudňujúci, protizápalový, hojivý účinok, hydratačný účinok, zmierňuje vrásky a odbúrava tuky, takže je veľmi vhodný pri ošetrení dvojitej brady. Ultrazvuk preniká do tkanív do hĺbky niekoľkých milimetrov, kde sa prejavujú jeho účinky: krvné cievy sa rozšíria, zrýchli sa metabolizmus, zlepší sa priepustnosť bunkovej membrány, zrýchli sa tok lymfy a ustúpi zápal. Tieto priaznivé účinky je možné využiť aj pri kozmetických ošetreniach. Vpravovanie rôznych aktívnych zložiek do pleti ultrazvukom pripomína ionoforézu. Skúsenosti dokázali, že stupeň vstrebávania zložiek rozpustných v tukoch alebo obsiahnutých v lipozómoch sa vďaka ultrazvuku znásobuje.
Na čo ultrazvuk priaznivo vplýva:
• vstrebávanie aktívnych zložiek
• odstraňovanie vrások
• ošetrenie akné
• ošetrenie jaziev
• odstraňovanie celulitídy
• mobilizácia tuku
• masáž na uvoľnenie svalov

 • Ozonizér- vysokofrekvenčné prúdy

Ozonizér je vysokofrekvenčný prístroj, v jeho sklenených hlaviciach sa nachádzajú vzácne plyny, v ktorých v dôsledku pôsobenia prúdu s vysokým napätím dochádza k ozonizácií. Vzniknutý ozón podporuje:
- zlepšenie prietoku krvi
- dezinfekciu pokožky ( má ANTISEPTICKÉ A DEZINFEKČNÉ ÚČINKY)
- sťahovanie pórov
Ozonizér sa považuje za jeden z najúčinnejších prístrojov v kozmetike.
Odporúča sa na :
- regeneráciu pokožky
- akné a zápalové procesy na pokožke
- ekzémy a psoriázu

 • Termoterapia a kryoterapia

Na ošetrenie používame žehličku s teplou alebo studenou funkciou. Po ošetrení sa dostanú účinné látky do hlbších vrstiev kože, pretože striedanie tepla a chladu núti pokožku reagovať – podporuje sa tak tvorba kolagénu a zlepšuje mikrocirkulácia v pokožke.

Termoterapia

Terapia teplom sa využíva zväčša pri ošetrení tela. Teplo má za následok rozšírenie ciev a kože a pokožka preto ľahšie vstrebáva účinné látky z kozmetických prípravkov. Silnejšou masážou s termožehličkou sa vykonáva mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva, ktorá má lymfodrenážný účinok a povzbudí proces látkovej výmeny. Účinky- prekrví pokožku, uvoľní napnuté svalstvo, spúšťa vylučovanie splodín z metabolizmu, naštartuje spaľovanie tukových vankúšov.

Kryoterpia

Nízke teploty využívali k liečebným účelom už starí Egypťania a Hipokratés. Kryoterapia je teda terapia chladom – prechádza sa pri nej po tvári studenou žehličkou. To pokožku schladí, jemne masíruje a spôsobí jej zmršťovanie a tým do seba uzavrie účinné látky vpravené do pokožky počas teplej terapie. Pri tomto ošetrení sa pleť upokojí, je teda vhodné napr. na ukľudnenie červenej podráždenej pokožky po hĺbkovom čistení alebo pri rosacei (ružovka – chronické kožné ochorenie). Účinky - podporuje celkovú svalovú relaxáciu, má omladzovací efekt, zlepšuje celkovú náladu, eliminuje krvácanie a opuchy

 • Kavitácia- bezbolestné chudnutie, formovanie postavy

Čo je kavitácia?

Kavitácia je ošetrenie prístrojom, ktorý odstraňuje nadbytočný tuk. Pomocou kavitácie môžeme dosiahnuť viditeľné výsledky podobné liposukcii. Jedná sa o redukciu tukových tkanív bezpečným a bezbolestným spôsobom pričom nedochádza k porušeniu pokožky. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite. Kavitácia funguje na princípe nízkofrekvenčného ultrazvuku. Ultrazvuk vytvára v tekutine mikrobublinky fyziologického plynu, ktoré sa priebežne zväčšujú až pri určitej veľkosti implodujú- zrútia sa dovnútra. Tým sa uvoľní energia vo forme tepla a tlaku, ktorá následne rozbije membrány tukových buniek, ktorých obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a ďalej je prirodzene odplavený lymfatickými a močovými cestami von z tela. Uvoľneného tuku sa ľudské telo ľahšie zbavuje ako toho, ktorý je schovaný v obale tukovej bunky. Preto dochádza po kavitácii k rýchlemu úbytku vašich obvodových centimetrov a naštartovaniu vášho organizmu na ďalšie chudnutie.

Pre koho je kavitácia určená?
- nie len pre ženské pohlavie, ale aj pre mužov - všetky vekové kategórie od 18 - 75 rokov -kavitácia pomáha riešiť uložený tuk v problémových partiách -je vhodná na formovanie postavy